O basenie

Basen miejski w Chojnowie, to jeden z najnowocześniejszych i na pewno najładniejszych obiektów tego typu w regionie. Duża, jasna i bardzo przyjemna w odbiorze hala basenu robi spore wrażenie na odwiedzających. Pastelowe kolory kafelek doskonale harmonizują z jasnym kolorem drewnianych łuków trzymających dach obiektu. Takie wykończenie wnętrza w połączeniu z lazurowym kolorem wody w basenie sprawia, że konstrukcja wydaje się nierealnie lekka. Niezwykły urok tworzy podwodne oświetlenie głównej niecki basenu, która o zmroku staje się wręcz bajkowa.

 

basen w Chojnowie (szerokość: 530 / wysokość: 316)

 

Wymiary Chojnowskiego basenu pozwalają spokojnie na organizowanie zawodów pływackich z prawdziwego zdarzenia. Długość basenu to 25 metrów, podzielony został na 6 torów o łącznej szerokości 12.5 metra. Temperatura wody  w basenie sportowym wynosi od 26 do 28 stopni celsjusza.

Zmagania sportowe na pływalni doskonale pozwala obserwować umieszczona nad basenem trybuna dla publiczności. Jednocześnie na trybunie może zasiąść 100 osób.

 

basen w Chojnowie (szerokość: 530 / wysokość: 353)

 

W tylnej części hali basenowej usytuowana została mniejsza naszpikowana atrakcjami niecka. Możemy tu skorzystać z hydromasażu, natknąć się na wodny gejzer czy  dać się porwać sztucznej rzece.  Temperatura wody w basenie rekreacyjnym wynosi od 28 do 32 stopni celsjusza. Całość uzupełniają dwie wanny jacuzzi umieszczone z boku niecki głównej z temperaturą wody wynoszącą 34 stopnie celsjusza.


basen w Chojnowie -  mała niecka (szerokość: 530 / wysokość: 310)


Od poniedziałku do piatku od godziny 8:00 do 15:00 z basenu korzystają tylko i wyłącznie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach zorganizowanych zajęć.

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie